Dikkat edin!.. Green Card başvurusu yapmak isterken, dolandırılmayın.

Green Card Kargo yoluyla dolandırıcılık olayları hızla yayılıyor. Dikkat edin!

Green Card adına sizi arayıp kargo göndereceğini söyleyen firmalara dikkat ediniz. Bu tarz dolandırıcılara itimat etmeyiniz. Para ödemeyiniz.

 

Son zamanlarda bir çok mağdur kişiden eposta ve telefon yoluyla bildirimler almaktayız.

 

Bazı firma veya şahıslar sizi telefonla arayarak, "Green Card hakkı kazandığınızı" ve "size bir kargo göndereceklerini" söyleyerek para istemekte ve nitelikli dolandırıcılık yapmaktadırlar...

 

Green Card, telefonla satışı yapılan veya kargo ile gönderilebilecek türde bir ürün değildir. Green Card, ABD göçmenlik sistemine verilen isimdir. Green Card işlemlerinin sonuçlanması yaklaşık olarak 1 seneden fazla sürmektedir. "Green card kazandınız" diyerek sizi arayan kişilerin, kargo ile size bir kart göndermelerine imkan yoktur. Çünkü Green Card, Türkiye'den değil, Amerika Birleşik Devletleri'ne giriş yaptıktan sonra alabileceğiniz bir karttır. Türkiye'den teslim edilmez.

 

Bu firmalar, size Green Card yerine ne işe yaradığı belli olmayan kağıtlar veya kitapçıklar göndermektedirler. Bu işlem tamamen dolandırıcılıktır.

Green Card işlemlerinin pazarlaması yapılmaz. Bu sektörde sadece danışmanlık yapılır.


Örneğin biz ve bizim gibi, sadece danışmanlık hizmeti veren profesyonel firmalar mevcuttur. Bu firmalar zaten size asla kargo göndermez. Telefonda sizi arayarak "Green Card"ın faydalarından bahsetmez. Size pazarlama yapmazlar. Sadece sorduğunuz sorulara doğru cevap vermek ve başvuru işlemlerinizi resmi prosedüre uygun şekilde yapmakla görevlidirler.

 

Her sektörde olduğu gibi maalesef Green Card danışmanlığı sektöründe de bu tarz kötü niyetli kişiler/kuruluşlar mevcut.

 

Bahsi geçen kişiler Green Card yerine başka bir ürün de satıyor olabilirlerdi. 
Yaptıkları şey veya pazarlamaya çalıştıkları ürün, her ne olursa olsun. 
Kullandıkları yöntemden dolayı, yaptıkları işlem kötü niyetlidir.

 

Aslında bu firmaların asıl amaçları, kargoyu size ulaştırdıktan sonra, sizi tekrar arayıp sizden bir kaç kez daha ücret talep etmektir. Bir çok kişiden mesajlar almaktayız... Defalarca arayıp "Nitelikli başvuru" vaadiyle kandırarak 1000-2000 Euro/Dolar işlem ücreti talep ettikleri olmuştur.

 

Kesinlikle bilmeniz gerekir ki, Green Card başvurusunda "Nitelikli başvuru" diye bir şey yoktur... Katılan herkes eşit şansa sahiptir. Bir profesör ile bir lise mezunu aynı kazanma şansına sahiptir. Üniversite mezunu olduğunuzda kazanma şansınız artmaz.

 

Bu şekilde dolandırıcılık tuzaklarına düşmemek için ilk seferinde önlem almalısınız.

 

Sizi "Green Card Kazandınız" diyerek arayan ve para isteyen kişilerden kesinlikle uzak durmalısınız... Aynı zamanda bu firmalar/kişiler, bazı başvuru sahiplerini de "Sadece kargo ücreti ödeyeceksiniz"diyerek kandırmaktadırlar. Kargo ücreti en pahalı fiyatı 5-10 TL'dir.. Zaten 50 TL'ye kargo olmaz.. Bu konuya da önemle dikkat etmenizi öneririz.


Dolandırıcı firmalardan gelen bu tip bir telefon araması ile karşılaştığınızda yapmanız gerekenler şunlardır:

1- Sizi arayan kişiye, ücret ödemeden önce tam olarak ne sebeple sizden ücret talep ettiklerini sorun. Hoşunuza gitmeyen bir konuşma veya şüphelendiğiniz bir şey olursa vakit kaybetmeden ilgili mercilere (Polis, savcılık, ABD Büyükelçiği vs...) acil olarak şikayette bulunun.

2- Size "Green card kazandığınızı" söyleyip kargo göndermek istiyorlarsa, kesinlikle kargoyu almadan önce  CONFIRMATION numaranızı isteyin.. Green Card kazanan kişiler arasındaysanız ancak ve ancak Confirmation numaranızla bunu kontrol edebilirsiniz.

3- Sizi arayan kişi, Confirmation numaranızı göndermiyorsa, kendilerinin de başvurunuzu kontrol etme imkanları yoktur. Belirttiğimiz gibi sonuçlar sadece confirmation numarasıyla kontrol edilebilmektedir. Herhangi bir firmanın, sizin göremediğiniz sonuçlara ulaşması mümkün değildir. 
Kısacası Confirmation numaranızı göndermeden, kazandığınızı söyleyen kişiler kesinlikle dolandırıcıdır.

4- Green card başvurusu hakkında bilgi isteyin. 
Green Card çekilişleri her sene Kasım ayında yapılmaktadır. Ve sonuçlar, takip eden mayıs ayında açıklanmaktadır.

Örneğin size "Şubat ayında çekiliş var" derlerse kesinlikle inanmayınız. Çünkü Şubat ayında çekiliş veya herhangi bir işlem yapılmaz.

Green Card Başvuru dönemi Ekim ayıdır. Kasım ayına kadar başvuru yapabilirsiniz. Kasım ayında çekilişler yapılır ve Mayıs ayında da sonuçlar açıklanır. Tam olarak resmi takvim ve işleyiş bu şekildedir.

 

Greencard.com.tr hiç kimseye bu şekilde telefon açarak pazarlama yapmamıştır. Hiç bir başvuru sahibi bizim tarafımızdan telefonla aranmamaktadır. Başvurudan önce veya sonra, başvuru yapacak olan kişiler firmamızı arayıp her konuda danışmanlık alabilir.

 

Danışmanlık hizmetimiz tamamen ücretsizdir.

 

Aynı zamanda başvuru sonrasında da kimseyi aramamaktayız. Sadece bizi arayan başvuru sahiplerine danışmanlık hizmeti vermekteyiz. Ayrıca bunun için ücret talep etmemekteyiz.

 

Green Card Türkiye'den her zaman doğru bilgi alacağınıza emin olabilirsiniz.

Saygılarımızla.

Green Card Başvuru Hizmetimiz

Green Card Başvuru işlemlerinde %100 garanti. Confirmation numaranızı hemen gönderiyoruz.

Green Card Başvurunuzu, doğru bir şekilde ve tüm kurallara uygun olarak gerçekleştiriyoruz. Fotoğrafınızı başvuruya uygun hale getiriyoruz. Sizinle özel olarak ilgileniyoruz. Eksik bilgilerinizi tamamlıyoruz. Greencard.com.tr bu konuda Türkiye'deki en güvenilir ve en başarılı firmadır... Başvurudan hemen sonra Confirmation numaranızı "belgeli olarak" size iletiyoruz.

Green Card kazanma şansı nedir?

Türkiye'den kaç kişi katılıyor, kaç kişi kazanıyor? Kazanma şansı nedir?

Green Card Kazanma şansı Türkiye'den katılanlar için yaklaşık olarak 16'da 1'dir. Her sene Türkiye'den yaklaşık 60 bin kişi başvuru yapmaktadır. Katılan kişiler arasında yaklaşık olarak 4000-4500 kişi Green Card almaya hak kazanmaktadır. Şansınızı artırmanın tek yolu evli olarak başvuru yapmaktır. Bunun dışında şans artıcı herhangi bir faktör bulunmamaktır.

BİR AMERİKAN VATANDAŞI OLMAK İSTİYORSANIZ
GREEN CARD BAŞVURUSU
SİZİN İÇİN EN KOLAY VE EN UCUZ YOLDUR
Green Card Çekilişi Amerika Birleşik Devletleri tarafından
her sene ekim ayında normalde ücretsiz olarak düzenlenmektedir.
  • Bizim Hizmetimiz

    Normalde ücretsiz olan başvuru sürecini sizin adınıza yönetir ve doğru başvuru yaparız. Diskalifiye olmanızı önleriz.

  • Kimler yararlanabilir?

    Başvuru prosedürünü bilmeyen veya zamanı olmayan herkes danışmanlık hizmetimizden faydalanabilir.

  • Hakkımızda

    Green Card Türkiye, hakkında hiç bir şikayet olmayan ve tüm bilgileri herkese açık olan tamamen güvenilir bir firmadır.