Green Card (DV2020) sonuçları açıklandı.
Peki Başvuru Sonuçları Nasıl Kontrol Edilir?


Green Card çekiliş sonuçları DV 2020 (2019 yılı) 7 Mayıs Salı günü 2019'da açıklandı.

ABD göçmenlik bürosu web sitesinde açıklanan resmi sonuçlara göre tüm dünyadan 55 bin kişi Amerlan vatandaşı olmaya hak kazandı.

Türkiye'den binler kişinin katıldığı DV 2020 çekiliş başvuruları 1 ay devam etti ve 6 Kasım 2018 yılında son buldu. 2018 yılında yapılan tüm başvuruların sonuçları 7 Kasım 2019'da açıklandı. DV 2020 (2019 yılı) sonuçlarını www.dvlottery.state.gov adresinden confirmation numaranız ile kontrol edebilirsiniz.

Green Card çekiliş sonuçlarını ABD hükümetin göçmenlik resmi sitesi ( www.dvlottery.state.gov ) dışında başka hiçbir web sitesinden kontrol edilemez.

ABD hükümeti Green Card 2019 yılına ait DV 2020 kazananlarına herhangi bir şekilde kazandıklarına dair bir mektup ya da mail atmaz. Sonuçları sadece confirmation numarası ile başvuru sahipleri kontrol ederek bilgi sahibi olabilir.

Green Card kazanan DV 2020 talihleri için profesyonel danışmalık hizmeti verilmektedir.

Green Card kazanan kişiler, Amerika Birleşik Devletleri’nde ömür boyu yaşama ve çalışma hakkına sahip oluyor. Green Card sahipleri, oy kullanmak dışında Amerikan vatandaşları ile tamamen aynı haklara sahip oluyor. Amerika’da tüm ailesiyle beraber yaşayabiliyor, İş kurabiliyor, isterse devlet memuru olabiliyor. Aynı zamanda ABD’ye tamamen yerleştikten sonra, 5 sene içinde tam vatandaşlığa geçilebiliyor.

GREEN CARD SONUÇLARI NASIL KONTROL EDİLİR

Green card sonuçlarını, sadece başvuru yaptığınız esnada size verilen Confirmation numaranızla kontrol edebilirsiniz. Eğer Confirmation numaranızı unuttuysanız, aynı sayfadan bilgilerinizi doğrulayarak Confirmation numaranızı tekrar alabilmeniz de mümkün.


Green Card - Continue

1. http://dvlottery.state.gov/ESC adresine girin.
2. Karşınıza çıkan ekranda Mavi renkli "Continue" linkine tıklayın.
3. Yeni bir sayfa açılacak. Bu sayfada sizden; 2019 ile başlayan Confirmation numarası, Soyadı, Doğum Yılı ve doğrulama kodu yazmanızı isteyen bir form karşınıza çıkacak.
4. En üstteki kutuya 16 Haneli Confirmation numarasını yazın.
5. Bir sonraki kutuya sadece soyadınızı büyük harflerle ve Türkçe karakter kullanmadan yazın (ÇİÜĞŞÖ kullanılmamalıdır.) 6. Üçüncü sıradaki kutuya sadece doğum yılınızı yazın. (Örnek: 1996)
7. Son kutuya ise sayfada size gösterilen 5 haneli doğrulama kodunu yazın.
8. Submit Linkine tıklayın.


Green Card - Kontrol

SONUÇLAR NASIL ANLAŞILIR? GREEN CARD KAZANDINIZ MI?

Submit linkine tıkladıktan sonra isminizin yazılı olduğu mektup görünümünde bir belge görüyorsanız, bu ibare Green Card çekilişini kazandığınız anlamına geliyor.


Green Card - Kazanan Mektubu

Eğer sadece 2 paragraflık kısa bir yazı görüyorsanız çekilişi kazanan kişiler arasında değilsiniz demektir. İngilizce "HAS NOT BEEN SELECTED" yazısı ekranda varsa, bu seçilmediğiniz anlamına gelir.


Green Card - Has not been selected

Bunun yanı sıra, Bilgilerinizi doğru olarak doldurup kontrol ettiğiniz halde, ekranda kırmızı renkli bir yazı görüyorsanız 2 farklı ihtimal vardır. Ya şu anda sistemde bir sorun vardır ya da bilgilerinizi yanlış girmişsinizdir. Confirmation numaranızı, Doğum yılınızı doğru yazdığınızdan ve Soyadınızı yazarken Türkçe karakterler kullanmadığınızdan emin olarak tekrar kontrol etmeniz gerekmektedir.

GREEN CARD KAZANDIKTAN SONRA HANGİ İŞLEMLER YAPILIYOR?

Green Card çekilişini kazanan kişiler arasındaysanız tebrik ederiz. Bundan sonraki aşamada yapacağınız işlemler hayatınızda sadece bir kere yapabileceğiniz resmi işlemlerdir. Göçmenlik formlarının doğru doldurulması ve en az 12 ay sürecek olan işlemlerin hatasız yapılması gerekmektedir.

Greencard kazanan kişilerin bu aşamadan sonra birçok ek işlem yapması zorunludur. Öncelikle Göçmenlik işlemlerinin başlaması için DS-260 Göçmenlik başvuru formunun doğru şekilde doldurulması gerekmektedir. Daha sonra ABD Resmi Göçmenlik Bürosu tarafından size bir mülakat tarihi verilecek ve Ankara’da bulunan ABD Büyükelçiliğinde görüşme randevusu belirlenecektir.

Mülakattan önce Kişisel evrakların toplanması, Adres kaydının yapılması ve Sağlık Raporu alınması gerekmektedir. Sağlık raporu sadece Ankara’da bulunan ABD’ye bağlı poliklinikte yapılmaktadır. Bunun dışında hiçbir hastaneden veya doktordan alınan rapor geçerli değildir. Bu konularda birçok dolandırıcılık olayı yaşandığı için dikkatli olmanızda fayda var.

GREEN CARD DANIŞMANLIK HİZMETİMİZ

Az önce belirttiğimiz gibi Green Card kazandıktan sonraki işlemler oldukça zahmetlidir. Her sene işlemleri yanlış veya eksik yaptığı için Çekilişi kazananların yüzde 70'i mülakat esnasında diskalifiye oluyor. 2016 yılında Türkiye'den 4900 kişi Green Card kazanmış ve sadece 980 kişi ABD’ye göç etme hakkı kazanmıştır. Yaklaşık 3600 kişi mülakat öncesi ve sonrası yaptığı hatalardan dolayı elenmiştir.

Böyle bir durum yaşamamak için Profesyonel danışmanlık almanız tavsiye edilmektedir. İşlemlerinizi doğru da yapsanız yanlış da yapsanız Green Card kazandıktan sonra bir daha katılma şansınız yok. Bu kriteri göz önünde bulundurarak Türkiye'deki en büyük Green Card Danışman Firması olan Greencard Türkiye ile yola devam etmenizini tavsiye ediyoruz. Her sene en az 500 aileye Garantili Green Card danışmanlık hizmeti sunuyoruz. Yıllık işlem sayısı göz önüne alındığından bu sektörde lider pozisyondayız.

Yüzde 100 garantili hizmetimizden yararlanarak hiçbir riske girmeden Amerikan Vatandaşlığına geçiş yapabilirsiniz. Eğer bir sabıklanız yoksa veya kalıcı ya da bulaşıcı bir hastalığınız bulunmuyorsa Greencard Türkiye Green Card kazandıktan sonraki işlemlerinizde %100 başarı sunmaktadır.

 

Green Card Başvuru Hizmetimiz

Green Card Başvuru işlemlerinde %100 garanti. Confirmation numaranızı hemen gönderiyoruz.

Green Card Başvurunuzu, doğru bir şekilde ve tüm kurallara uygun olarak gerçekleştiriyoruz. Fotoğrafınızı başvuruya uygun hale getiriyoruz. Sizinle özel olarak ilgileniyoruz. Eksik bilgilerinizi tamamlıyoruz. Greencard.com.tr bu konuda Türkiye'deki en güvenilir ve en başarılı firmadır... Başvurudan hemen sonra Confirmation numaranızı "belgeli olarak" size iletiyoruz.

Green Card kazanma şansı nedir?

Türkiye'den kaç kişi katılıyor, kaç kişi kazanıyor? Kazanma şansı nedir?

Green Card Kazanma şansı Türkiye'den katılanlar için yaklaşık olarak 16'da 1'dir. Her sene Türkiye'den yaklaşık 60 bin kişi başvuru yapmaktadır. Katılan kişiler arasında yaklaşık olarak 4000-4500 kişi Green Card almaya hak kazanmaktadır. Şansınızı artırmanın tek yolu evli olarak başvuru yapmaktır. Bunun dışında şans artıcı herhangi bir faktör bulunmamaktır.

BİR AMERİKAN VATANDAŞI OLMAK İSTİYORSANIZ
GREEN CARD BAŞVURUSU
SİZİN İÇİN EN KOLAY VE EN UCUZ YOLDUR
Green Card Çekilişi Amerika Birleşik Devletleri tarafından
her sene ekim ayında normalde ücretsiz olarak düzenlenmektedir.
  • Bizim Hizmetimiz

    Normalde ücretsiz olan başvuru sürecini sizin adınıza yönetir ve doğru başvuru yaparız. Diskalifiye olmanızı önleriz.

  • Kimler yararlanabilir?

    Başvuru prosedürünü bilmeyen veya zamanı olmayan herkes danışmanlık hizmetimizden faydalanabilir.

  • Hakkımızda

    Green Card Türkiye, hakkında hiç bir şikayet olmayan ve tüm bilgileri herkese açık olan tamamen güvenilir bir firmadır.