Green Card Hakkında Sıkça Sorulan Sorular.

Green Card Türkiye Markası Hakkında Bilgi

GREEN CARD TÜRKİYE ve GREEN CARD isim ve marka hakları, Türk Patent Enstitüsü tarafından Firmamız adına tescillidir. İletişim bölümümüzde yazan bilgiler haricinde, GREEN CARD TÜRKİYE adına sizi arayan hiç kimseye itibar etmemenizi tavsiye ederiz. Marka Tescil Belgelerimizi aşağıdaki linkten görebilirsiniz.

 

GREEN CARD ve GREEN CARD TÜRKİYE
Marka Tescil Belgelerini görüntülemek için tıklayınız.

 


Güvenilmeyen arama veya kargo

"Green Card kazandınız" diye arandım, benden kargo ücreti istediler. Bu güvenilir ve doğru bir işlem mi?
Size green card kazandığınızı söyleyen kişiler, CONFIRMATION numaranızı göndermek zorundadır. Size kazandığınızı söyleyip 16 haneli bu numarayı size ücret ödemeden eposta ile göndermiyorlarsa, kesinlikle dolandırıcıdır.

 

Green Card için Check-Up veya sağlık raporu

"Green Card başvurusundan sonra anlaşmalı oldukları hastaneden sağlık raporu almam gerektiğini veya CHECK-UP yaptırmamı istediler."
Green Card başvurusu yapabilmek için sağlık raporuna ihtiyaç yoktur. Aynı zamanda hastanelerden alınan sağlık raporları geçersizdir. Sağlık muayenesi sadece, Amerika Birleşik Devletleri'nin anlaşmalı olduğu Ankara'daki poliklinikten verilmektedir. Bunun dışındaki hiçbir rapor kabul edilmemektedir.

 

Green Card başvurusu için İngilizce bilmek şart değildir. Başvuru için ingilizce TEST yapılmaz

Bazı firmalar Green card başvuru işlemi adı altında "İngilizce dil eğitim seti" satmak isteyebilirler. Unutmayın ki Green Card başvurusu yapabilmek veya ABD vatandaşı olabilmek için İngilizce bilmek zorunlu değildir. Başvuru için ingilizce TEST yapılmaz, Dil eğitim setlerini ihtiyacınız varsa satın alabilirsiniz. Fakat tekrar ediyoruz, şart değildir.

 

Bir firmadan aranıp "Green Card kazanma şansımın yüzde 82 olduğunu" söylediler. Bu doğru olabilir mi?

Size, "Şansınızı yükseltmek için ek ücret ödemeniz gerekiyor" diyen kişi veya firmalardan uzak durun.Green Card çekilişine katılan herkes eşit şansa sahiptir. Bir profesör ile bir lise mezunu aynı kazanma şansına sahiptir. Üniversite mezunu olduğunuzda kazanma şansınız artmaz. Üniversite mezunu olmak bir ayrıcalık değildir. Katılan hiç kimsenin birbirine karşı bir üstünlüğü yoktur. Bu bir piyangodur. Tamamen şanstır.

 

Green Card pazarlamacıları konusunda genel bilgilendirme

Firmalara sadece danışmanlık bedeli ödeyin. Danışmanlık bedeli dışında sizden para isteyen firmalardan işlem yapmayın.

 

Green Card'a başvurmak için aranan şartlar.

Green Card Başvurusu yapabilmek için en az lise mezunu olmanız VEYA en az 2 sene mesleki tecrübe gerektiren bir işte çalışmış olmanız gerekmektedir. Katılım için bunun dışında herhangi bir şart aranmaz.

 

Green Card başvurusu için gerekli olan evraklar nelerdir?

Green Card Başvuru formunu doldurduktan sonra sizden sadece biyometrik fotoğrafınız istenecektir. Resmi Başvuru için başka bir belge istenmemektedir.

 

1 sene içinde kaç defa çekiliş oluyor? Kaç kez başvuruda bulunabilirim?

Her sene 1 defa gerçekleştirilen çekilişe sadece bir kez başvuruda bulunabiliyorsunuz. Bu başvuruyu kendiniz yapabilir ya da başka birisi sizin adınıza yapabilir. Birden fazla başvuruda bulunan kişiler otomatikman diskalifiye edilirler.

 

Katılım için bir yaş sınırı var mı?

Yaş sınırı yoktur ama en az lise mezunu olmanız gerekmektedir. Eğer lise mezunu değilseniz o zaman son 5 yıl içinde 2 sene eğitim veya tecrübe isteyen bir iş dalında, en az 2 senelik bir iş deneyimine sahip olmanız gerekmektedir. Bunu belgelemek şart koşulmuştur.

 

Başvuru süresince ve sonrasında işlemleri nasıl takip edeceğim?

Fotoğraflarınız ve evraklarınız sağlıklı bir şekilde bize ulaştığında ve bilgileriniz tarafımızca ABD Göçmenlik Dairesi'ne sağlıklı bir şekilde ulaştırıldığında, size hem telefon hem de posta aracılığıyla işleminizin hatasız bir şekilde tamamlandığını bildireceğiz.

 

Kazanma şansım nedir?

Katılımcıların kazanma yüzdesi o sene katılanların sayısına göre değişmektedir. Genelde her 20 başvurudan 1'i kazanmaktadır. Bu sene bir çok ülkenin adaylığını iptal edilmesiyle Türkiye'den aday olma şansı daha da yükselmiştir.Örneğin 2010 senesinde Türkiye'den 2826 kişi Green Card alma hakkına sahip olmuştur. Diğer ülkeler Türkiye'nin çok gerisinde kalmıştır. Bu sene de Türkiye'nin şansının çok yüksek olması beklenmektedir.

 

 

BİR AMERİKAN VATANDAŞI OLMAK İSTİYORSANIZ
GREEN CARD BAŞVURUSU
SİZİN İÇİN EN KOLAY VE EN UCUZ YOLDUR
Green Card Çekilişi Amerika Birleşik Devletleri tarafından
her sene ekim ayında normalde ücretsiz olarak düzenlenmektedir.
  • Bizim Hizmetimiz

    Normalde ücretsiz olan başvuru sürecini sizin adınıza yönetir ve doğru başvuru yaparız. Diskalifiye olmanızı önleriz.

  • Kimler yararlanabilir?

    Başvuru prosedürünü bilmeyen veya zamanı olmayan herkes danışmanlık hizmetimizden faydalanabilir.

  • Hakkımızda

    Green Card Türkiye, hakkında hiç bir şikayet olmayan ve tüm bilgileri herkese açık olan tamamen güvenilir bir firmadır.